Skuteczne rzucanie palenia dzięki hipnozie.

Palenie papierosów to poważny problem, ze statyk wynika, że ponad jedna osoba na dziesięć w Polsce pali papierosy. Ponadto zdecydowana większość palących chciałaby przestać i bardzo dobrze, ponieważ badania pokazują, że „palenie papierosów jest głównym czynnikiem ryzyka przedwczesnych zgonów w Polsce” i jest odpowiedzialny między innymi za 40 % przedwczesnych zgonów wśród mężczyzn w średnim wieku! Jednak rzucanie palenia w sposób tradycyjny często jest bardzo trudne.

Co mówią badania?

W badaniu przeprowadzonym przez Time Magazine hipnoza okazała się najbardziej skuteczną metodą na rzucenie palenia. Hipnoza jest 15 razy bardziej efektywna niż siła woli. Teraz możesz rzucić palenie z jedną lub kilkoma sesjami. Przestudiowano wyniki ponad 600 indywidualnych badań z udziałem ponad 72 000 osób!! Ponadto raport opublikowany w American Journal of Clinical Hypnosis wykazał, że współczynnik powodzenia w przypadku rzucania palenia za pomocą hipnozy to aż 90,6%!! Jest to świetny wynik, tym bardziej kiedy zauważymy, że na hipnozę często przychodzą osoby które próbowały już innych metod

Jak rzucić palenie, skuteczne rzucanie palenia, rzucanie palenia z hipnozą. Rzucanie palenia Jaworzno, rzucenie palenia.

Z czego wynika wysoka skuteczność rzucania palenia z hipnozą?

Z czego wynika, że hipnoza przy rzucaniu palenia (oraz innych nałogach) jest tak skuteczna? Z prostego faktu, każdy nałóg zaczyna się w głowie. Nie palimy, kiedy ktoś nas do tego zmusza, a nawet kiedy nasz organizm się domaga (choć czasem jest takie wrażenie). Sami się zmuszamy, podświadomie tworząc dyskomfort, nieprzyjemne emocje, odczucia. Dlatego żeby szybko i trwale usunąć nałóg najlepiej sięgnąć właśnie do naszej podświadomości. Trafia do mnie wiele osób dla których rzucenie papierosów było niekończącą się opowieścią o chwilowych sukcesach, wyrzeczeniach, nerwach i rozczarowaniach. A co jeśli można rzucić palenie bez takiego wysiłku i potrzeby ciągłej kontroli? Badania mówią, że można, ja pomogłem już innym. Jeżeli naprawdę chcesz pomogę także Tobie. 
(Źródło: University of Washington School of Medicine, Depts. of Anesthesiology and Rehabilitation Medicine, Int J Clin Exp Hypn. 2001 Jul;49(3):257-66. Barber J. 2. New Scientist, University of Iowa, Jak jeden na pięciu rzuca palenie, Journal of Applied Psychology, 10 października 1992) 

Zobacz też: 
Jak rzucić palenie i nie zacząć podjadać?
Skuteczność hipnozy