„Każdy symptom ma swoją przyczynę”

Dave Elman      

Powyższy cytat można nazwać mottem największej na świecie szkoły hipnozy - OMNI Hipnosis Training Center. Uważam, że odzwierciedla on jednak podejście wielu hipnoterapeutów na świecie w tym oczywiście moje. Istnieje przecież ogromna różnica pomiędzy walką z symptomami dolegliwości zarówno psychicznych jak i fizycznych a zniwelowaniu przyczyn ich powstawania.
Dave Elman jest jednym z największych, jeżeli nie największym hipnoterapeutą w historii. Od 1949 roku regularnie organizował kursy dla lekarzy w Stanach Zjednoczonych, większość swojego życia zawodowego poświęcił na propagowanie i rozwój hipnoterapii. Przeszkolił tysiące chirurgów, psychiatrów, anestezjologów i stomatologów. Za cel postawił sobie stworzenie hipnozy nie tylko skutecznej ale także szybkiej i powtarzalnej. Czas pokazał, że postawione przez siebie zadanie wykonał znakomicie a jego uczeń Gerald F. Kein założył szkołę OMNI - Omni Hypnosis Training Center,  jest to obecnie największa i najbardziej znana szkoła hipnozy na świecie. Stworzony sposób pracy terapeutycznej jest na tyle powtarzalny i metodyczny, że uzyskał certyfikat jakości ISO 9001, jako pierwszy i jedyny na świecie. Dzięki temu dzisiaj możemy używać metod terapeutycznych, które są powtarzalne i doskonale na całym świecie przez wszystkich absolwentów OMNI.
Elman jako terapeuta zajmował się różnymi zastosowaniami hipnozy, natomiast w kontekście prowadzonych kursów i rozwoju hipnozy mocno skupiał się na hipnozie w zastosowaniu medycznym, m.in. do walki z bólem, zaburzeniami psychosomatycznymi oraz rozwoju szybkich i bardzo skutecznych technik do wprowadzania w hipnozę. Jest twórcą szybkiej indukcji i hipnoterapii w wydaniu dyrektywnym oraz autorem "Zielonej Biblii Hipnoterapii" - uważanej za najważniejszą książkę z dziedziny hipnozy pod tytułem "Hypnotherapy".

Dave Elman, Rzucanie palenia z hipnozą, skuteczne rzucanie palenia, migrena, jak schudnąć, lęk, nerwica
Gerald F. Kein, Rzucanie palenia z hipnozą, skuteczne rzucanie palenia, migrena, jak schudnąć, lęk, nerwica