Skuteczność hipnozy - co mówią badania

Hipnoza jest bardzo efektywnym sposobem na radzenie sobie z problemami na tle emocjonalnym i psychosomatycznym oraz z bólem. Hipnoza pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoimi: myślami, emocjami, nawykami, tak abyś mógł zwiększyć jakość swojego życia. 

Możliwości jakie daje praca z hipnozą porównuje najczęściej do pewnego rodzaju trwałego uwolnienia od własnych niekorzystnych przekonań, emocji i zdarzeń z przeszłości. Dzięki temu możemy uzyskiwać wspaniała i trwałe zmiany w życiu.

Skuteczność

Podstawą do tego żeby hipnoza była skuteczna jest nastawianie osoby hipnotyzowanej. Warunkiem jest posiadanie chęci do realizacji sugestii oraz podstawowej wiedzy na temat hipnozy. Kiedy te warunki spełnimy, skuteczność hipnoterapii wynosi więcej niż 90%. 
Swój cel możemy osiągnąć z reguły w 1 do 3 sesji.

Hipnoza jest często badana naukowo – istnieje ponad 12.000 recenzowanych artykułów z badań klinicznych wykazujących jak głęboki, pozytywny wpływ ma ona na ludzi. Jej skuteczność w różnych kontekstach również wielokrotnie była badania. Dla przykładu Dr Alfred A. Barrios dokonał przeglądu sukcesu różnych podejść psychologicznych z punktu widzenia dłuższego okresu czasu. Badanie to pokazało następujące wskaźniki sukcesu: 
- Hipnoterapia – wskaźnik sukcesu 93% po 6 sesjach, 
- Terapia behawioralna – 72% skuteczności po 22 sesjach
- Psychoterapia – 38% skuteczności po 600 sesjach
(Źródło: Psychotherapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970) 
Istnieje oczywiście dużo innych badań, część z nich opisuję tutaj: 
- Skuteczność przy rzucaniu palenia 
- Skuteczność w kontekście migren i walki z bólem

Jak to jest możliwe, że trwałych efektów doświadcza ponad 90%, które przechodzą przez proces hipnoterapii wg OMNI? Taka skuteczność możliwa jest dzięki poznaniu i zniwelowaniu swojego problemu u źródła. Ponieważ każdy symptom ma swoją przyczynę to z reguły, żeby dany problem/symptom trwale rozwiązać to należy udać się do źródła jego powstania. Niestety, z reguły nie jesteśmy świadomi tego w jakiej sytuacji w naszej przeszłości powstał w nas dany nałóg, fobia czy kompulsja czy jakie z tym zachowaniem stoją emocje. Nie mamy też często możliwości, żeby sobie tę sytuację przypomnieć lub uświadomić emocję. W czasie procesu hipnoterapeutycznego wracamy do tych sytuacji i emocji, które były dla nas kluczowe w danym kontekście i zmieniamy sposób w jaki je postrzegamy, dzięki czemu uwalniamy się od naszych wewnętrznych konfliktów, trudnych emocji czy niezdrowych nawyków. Istnieje przecież ogromna różnica pomiędzy walką z symptomami dolegliwości zarówno psychicznych jak i fizycznych a zniwelowaniu przyczyn ich powstawania. 
Zobacz też: 
Standardy i bezpieczeństwo
W czym pomaga hipnoza?
Opinie

Hipnoza Jaworzno, skuteczna hipnoza, rzucanie palenia, jak schudnąć Jaworzno, migrena, lęki  nerwica